/center>

Informace


Orlické hory

Orlické hory byly vyhlášeny v roce 1969 chráněnou krajinou oblastí. Jsou známi svou tichou krásou, prosluněnými stráněmi a hustým lesním porostem, okouzlujícími údolími horských potoků a bystřin s typickými chaloupkami.
Nepatří sice svými výškovými rozdíly mezi velikány, mají však dostatek zdravého horského vzduchu. Hřeben Orlických hor je dlouhý přes 40 km a je tvořen vrcholky dosahujícimi 1000 m nad mořem s nejvyšším vrcholem Velká Deštná. Nenáročné terény umožňují i fyzicky méně zdatným návštěvníkům a dětem pěkné vycházky a výlety.

top2.bmp (27992 bytes)
--

Orlické hory

Orlické hory

--
--

Spolu s horským pásmem se zde táhne i pásmo válečných pevností různé mohutnosti. Je téměř jisté, že při svých procházkách narazíte na některou z nich, protože jsou rozsety hojně po místních lesích na hřebenech hor. Navštívit můžete též velkou pevnost otevřenou pro turisty na Dobrošově. Jde o součást linie těžkého opevnění, které se táhne od Ostravy až po Krkonoše.

Jedním z největších turistických lákadel Orlických hor je zimní a letní turistika. V letních měsících zde oceníte značené turistické cesty.
Pokud se rádi pohybujete v zasněžené krajině, máte v orlických horách ideální podmínky pro lyžování, jízdu na bobech a na saních. Za dobré viditelnosti a vydařeném počasí se Vám naskytne při turistice na běžkách krásný výhled na Krkonoše a podhůří Orlických hor.
Milovníci vodních hladin najdou osvěžění na přehradní nádrži Pastviny či v bezprostřední blízkosti Nového Města nad Metují na přehradní nádrži Rozkoš.

Deštné v Orlických horách - Chata PRIM

top2.bmp (27992 bytes)
--

Chata PRIM v létě

Chata PRIM v létě

Chata PRIM v létě

Chata PRIM v létě

--
--

Deštné v Orlických horách je považováno za hlavní středisko Orlických hor se zaměřením na letní i zimní rekreaci. Obec se nachází ve výšce cca 630 m n.m. Chata PRIM nabízí v rámci ubytovací kapacity 17 stylově zařízených pokojů. Pokoje jsou 2-4 lůžkové s možností přistýlky. K jejich výbavé patří vlastní sociální zařízení, sprchový kout a umyvadlo. K dispozici je Vám stylově zařízená restaurace s příslušným spektrem nabízených služeb.
Letní rekreace je zaměřena na pěší turistiku (vytypované návrhy tras), autoturistiku (pevnosti, muzea, zámky a hrady) a cyklistiku (horská kola) s terény přímo ideálními k tomuto sportu. K atraktivní nabídce patří projížďky na koních. V letním období je možné koupání (100m) v kruhovém bazéně (8m) v areálu chaty EVA. Dále nabízím příjemné posesení u ohně s možností opékání a rožnění, hřiště na volejbal - s možností hrát i fotbal, koše na košíkovou, dřevěné a gumové houpačky, skluzavky, různé prolézačky, pískoviště pro malé i velké děti, šplh na laně a tyči ...
Zimní rekreace nabízí ideální podmínky ke sjezdovému i běžeckému lyžování. Sjezdové lyžování zajišťuje několik vleků s terény pro náročné, ale i začínající lyžaře. Lyžařské terény jsou podle potřeby uměle zasněžované. Lyžařský areál je od chaty PRIM vzdálen přibližně 400m. Běžecké terény se nacházejí převážně v hřebenové partii. Zde se pohybujete v nadmořské výšce 1000 m n.m.Nejvýšším bodem je Orlických hor je Velká Deštná 1115 m n. m, kde najdete záchrannou stanici horské služby s menším občerstvením.


top2.bmp (27992 bytes)
--

Chata PRIM v zimě

Chata PRIM v létě

--
--

Chata PRIM z různých pohledů

chata.jpg (74919 bytes)

 

Restaurace - Chata PRIM

 

Recepce a bar - Chata PRIM


-- Uvodni stránka Nahoru --